Operacje kobiecych okolic intymnych (cz. I) – blog Dr Weiss
female body with red rose petals

Operacje kobiecych okolic intymnych (cz. I)

Operacje estetyczne kobiecych okolic intymnych można podzielić na kilka głównych typów. Pierwszą z nich, którą chciałbym omówić bliżej w tym wpisie, jest rekonstrukcja błony dziewiczej. Jest operacją wywodzącą się z krajów muzułmańskich (a przynajmniej zdecydowana większość pacjentek pochodzi właśnie stamtąd), co dla niektórych czytelników może być pewnym zaskoczeniem. O co tak naprawdę chodzi w tego typu operacji?

Właśnie w związku z powyższym, historii tych operacji jest tak naprawdę dość utajniona. Wiadomo jednak na pewno, że kiedy w dawnych czasach dochodziło do przedmałżeńskich stosunków kobiet tam, gdzie było to absolutnie zakazane, próbowano wszelkimi, bardzo wówczas prymitywnymi sposobami, rekonstruować błoną dziewiczą. Dopiero w czasach bardziej współczesnych, kiedy chirurgia estetyczna stała się lepiej rozwinięta, nastąpił postęp także w tego typu zabiegach – również w krajach, o których wspomniałem przed chwilą.

Mimo tego, nawet współcześnie zdarzają się przypadki, w których ta strefa chirurgii jest nie do końca ucywilizowana. Np. nawet w mojej praktyce zdarzały się pacjentki, konkretnie Algierki, które najzwyczajniej w świecie były oszukiwane przez swoich lekarzy. którzy wmawiali im, że nie mają one błony dziewiczej. Następnie lekarze ci wysyłali pacjentki do swoich zaprzyjaźnionych ginekologów, których zadaniem była rekonstrukcja błon dziewiczych, których pacjentki niby nie miały. Następnie kobiety musiały płacić nieprawdopodobne pieniądze za to, że taki „podstawiony” lekarz zrekonstruował ich błonę dziewiczą, czego ten oczywiście tak naprawdę nie robił! A jak wiadomo, w tego typu krajach kwestie takie są sprawą niezwykle ważną. Jedyną osobą, która może bowiem rozdziewiczyć kobietę, jest przecież jej własny mąż. Dlatego jedynymi pacjentkami, na jakie przyszło mi trafić w swojej karierze z tego typu operacjami, były właśnie muzułmanki.

Ważną kwestią przy tego typu operacjach jest odpowiedni czas, na jej wykonanie. Powinien on zakładać okres potrzebny na rekonstrukcję błony, na usunięcie nici i tak naprawdę na to, aby kobieta nie wychodziła za mąż przez co najmniej 3 miesiące od operacji. Tak, żeby przyszły małżonek nie zauważył śladów po wykonywanej operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *