Operacje estetyczne – jakie najczęstsze dla danego wieku? (cz. II) – blog Dr Weiss
beauty concept skin aging. anti-aging procedures, rejuvenation, lifting, tightening of facial skin, restoration of youthful skin anti-wrinkle

Operacje estetyczne – jakie najczęstsze dla danego wieku? (cz. II)

Poprzedni wpis poświęciłem omówieniu kilku początkowych etapów w życiu człowieka, które można przypisać do najczęściej wykonywanych wówczas operacji estetycznych. Dziś chciałbym przyjrzeć się kilku następnym.

Poprzednio zakończyliśmy na omówieniu przypadku nastolatek wykonujących operacje pomniejszania zbyt przerośniętych biustów (gigantomastia), utrudniających nastolatkom normalne codzienne czynności, takie jak choćby uprawianie sportów. Teraz chciałbym przejść do nastolatków, zarówno dziewcząt, jak i chłopaków, z wyjątkowo nieestetycznymi nosami.

Kiedy najwcześniej operować nos?

Już w nastoletnim wieku. Również zaczyna się wówczas żyć już zupełnie normalnie. To dlatego takie zabiegi też przeprowadzam już ok. 16-17 roku życia. Warunkiem koniecznym jest tutaj jednak, aby zakończony był już rozwój kostny organizmu. Sprawdza się to, wykonując zdjęcia radiologiczne w określonych miejscach i sprawdzając, czy wszystkie kości są już odpowiednio zrośnięte. Jednak przy operacjach nosa u tak młodych pacjentów trzeba bardzo uważać na to, aby robić tak naprawdę jak najmniej – dlatego, że w przypadku młodego człowieka, który ma przed sobą całe życie, ta część ciała będzie się jeszcze rozwijała i w pewnym stopniu ewoluowała. Bo tak naprawdę nos zmienia nam się przez całe życie. Dlatego bardzo ważne jest, aby przy tej operacji zachować duży umiar. Jeśli natomiast chodzi o niepełnoletnich pacjentów i możliwość wykonywania na nich operacji estetycznych, to nie ma z tym problemu. Zawsze musi być bowiem zgoda wyrażona na taki zabieg – podpisana przez rodzica lub pełnoprawnego opiekuna.

Najczęstsze operacje pełnoletniości

Są to np. nieestetycznie obwisłe piersi u dziewcząt, które w wieku dojrzewania przybierają na wadze, po czym dość szybko chudną i biust zaczyna im zwisać. Trzeba więc nadać im odpowiedniego kształtu. Następne operacje charakterystyczne dla tego etapu w życiu człowieka, są związane z tym, żeby po prostu stawać się bardziej atrakcyjną osobą w oczach potencjalnych partnerów. Na dalszym etapie wiąże się to oczywiście z chęcią założenia rodziny i posiadania dzieci. Pewną ciekawostką jest tutaj fakt, że np. w Stanach Zjednoczonych na tego typu operacje banki przyznają bardzo duże pożyczki, gdyż są to po prostu bardzo dobre inwestycje na przyszłość. Z przeprowadzonych kiedyś badań widać bowiem wyraźnie, że kobiety z większym biustem, łatwiej dostają tam dobrze płatną pracę.

Podsumowując wymienione dotychczas przypadki, operacje w najmłodszym wieku przeprowadza się po to, żeby nie śmiali się z nas rówieśnicy. Następnie po to, żeby móc uprawiać sport, potem po to, żeby zwiększać swoją atrakcyjność w oczach partnerów i mieć dzieci. A kiedy te już się pojawiają – operuję po to, aby niwelować oznaki tego, że już się je posiada (przede wszystkim brzydka skóra na brzuchu, rozciągnięte i obwiśnięte piersi po karmieniu). W tym ostatnim przypadku warto jednak uprzedzić pacjentkę o tym, że dobry moment na decyzję o takich operacjach pojawia się dopiero wtedy, kiedy nie planuje ona już więcej potomstwa. Inaczej nie ma to większego sensu. Kolejny etap następuje wtedy, kiedy pacjenci zaczynają się starzeć – na męskich brzuchach pojawiają się tzw. opony, kobiety natomiast w tym wieku zaczynają robić sobie mastopeksje, operacje brzuchów, powieki górne i dolne (usuwanie worków pod oczami), coraz więcej botoksu, kwasu hialuronowego i liftingów, które robią po prostu po to, żeby się odmłodzić. Najwięcej uwagi przywiązują jednak do twarzy, jako do tego elementu ciała, którego nie są w stanie w żaden sposób ukryć.

Sprawy obyczajowe…

Tak, tak. Dokładnie tego typu przypadki pacjentów przychodzi mi operować w pewnym wieku. Żona zostawia męża lub na odwrót, chcąc po prostu przeżyć drugą miłość swojego życia. Niestety, ale bardzo często właśnie tak wyglądają motywy, jakimi kierują się przychodzący do mnie pacjenci. Jakie wówczas zabiegi najczęściej wykonuję? Panowie odmładzają się głównie poprzez liftingi, wspomniane wcześniej usuwanie „oponek”, panie również decydują się przede wszystkim na liftingi… i tak naprawdę na wszystko to, co mogą sobie na pewnych etapach życia poprawiać i odmłodzić! Warto tutaj jeszcze dodać, że tak naprawdę lifting odejmuje ok. 10 lat w wyglądzie i efekt ten nie przemija. Oczywiście, człowiek nadal się starzeje – to naturalne – jednak odświeżona w ten sposób twarz zachowuje już swój młodszy wygląd.

Jak więc widać, każdy wiek ma tak naprawdę charakterystyczne dla siebie zabiegi, zależące w głównej mierze od tego, jakimi motywami kierują się sami pacjenci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *